Konya Telsiz Ortodontik Tedavi

  Dişlerin çene üzerindeki dizilim bozukluklarını ve bozuk çene yapısını tedavi etmeye yönelik olan diş hekimliği uygulamaları ortodonti tedavileri olarak bilinirler. Ortodonti uygulamaları arasında en sık kullanılanı diş teli tedavisidir. Ancak diş tellerinin bazı dezavantajları vardır. Takılıp çıkarılamıyor olmaları ve görünümleri sebebiyle hastalar tarafından tercih edilmeyebilirler. Son dönemlerde teknolojik gelişimler, telsiz ortodonti tedavisini de mümkün kılmaktadır. Bu sayede diş tellerine gerek kalmadan dişlerdeki çapraşıklıklar ve düzensizlikler tedavi edilebilir.

  Konya telsiz ortodontik tedavi ve diğer ortodonti uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu gibi alanında uzman bir diş hekiminden randevu alabilirsiniz.

  Telsiz Ortodontik Tedavi Nedir?

  Diş teli kullanımına gerek kalmadan bozuk diş dizilimini ve diş çapraşıklığını tedavi edebilen uygulamalara telsiz ortodontik tedavi denir. Bu uygulamalar, hastaların ihtiyaçlarına ve taleplerine özel olarak ortodontist tarafından özenle belirlenirler. Böylece hastalar diş teli kullanmadan diş düzenlerindeki bozuklukları düzelttirebilirler. Konya telsiz diş yamukluğu tedavisi genelde şeffaf plaklarla veya lingual apareylerle gerçekleşir. Her iki aparat da dışarıdan fark edilmeyecek yapıya veya yerleşime sahiplerdir. Buna ek olarak şeffaf plaklar istenildiğinde hasta tarafından takılıp çıkarılabilir.

  Telsiz Ortodontik Tedavi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

  Bazı hastalar tedavi süreçleri boyunca dişlerinin üzerinde tel bulunmasını istemeyebilirler. Diş telleri sosyal etkileşimler sırasında bazı hastaların gerilmelerine, utanmalarına ve dişlerini saklamalarına sebep olabilir. Yine bazı hastalar tel kullanımı sebebiyle dişlerini saklama ihtiyacı bile duyabilirler. Bu durum hem çocuklarda hem yetişkinlerde meydana gelebilmektedir. Özellikle çocuklarda tel kullanımı, okul ortamında akran zorbalığı gibi durumlara yol açabilir. Bu yüzden çocuklar diş teli kullanmak istemeyebilirler. Yetişkinler ise genelde diş teli tedavisinin çocuklar için olduğunu düşünerek tercih etmezler. Bu gibi durumlarda şeffaf plak tedavisi veya lingual tedavi tercih edilebilir.

  Telsiz Ortodontik Tedavi Uygulamaları Nelerdir?

  Tele gerek kalmadan gerçekleştirilen ortodonti uygulamalarında genelde şeffaf plaklar kullanılır. Şeffaf plaklara ek olarak çene genişletme apareyleri ve benzer aparatlar da tedavi sürecine eşlik edebilir. Telsiz ortodonti tedavisinde tercih edilen bir diğer aparey ise lingual braketlerdir. Bunlar da aslında diş telleri ile benzer yapıya sahiptirler. Ancak lingual braketler klasik diş tellerinin aksine dişlerin arka bölümlerine yerleştirilir. Böylece dışarıdan görülmeleri imkânsız hale gelir. Eğer hastalar diş telinin görünümü sebebi ile telsiz ortodonti tedavisi talep ediyorlarsa şeffaf plakların yanı sıra lingual braketler de tercih edilebilir. Lingual braketler hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Lingual Ortodonti isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Dişlerinizin hangi telsiz ortodonti tedavi yöntemi ile düzeltilebileceğini merak ediyorsanız bir ortodonti uzmanı ile görüşmeniz önerilir.

  Telsiz Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılır?

  Telsiz ortodontik tedavi; çeşitli gelişmiş uygulamalar ile gerçekleştirilir. Bu uygulamalar arasında en sık tercih edileni invisalign olarak da bilinen şeffaf plak tedavisidir. Şeffaf plaklar renksiz yapıdadırlar. İçlerinden ışık geçebilir. Yani dişlere takıldıklarında dışarıdan fark edilmeleri çok zordur.

  Şeffaf plak uygulaması hastanın ağız, çene ve diş muayenesi ile başlar. Daha sonra ise hastanın dişleri ve çenesi üzerinde çeşitli ölçümler gerçekleştirilir. Bu ölçümler ışığında hastaya uygun şeffaf plaklar modellenir ve üretilir. Hastalar doktor tarafından belirlenen süre boyunca bu plakları kullanırlar.

  Telsiz ortodontik tedavi hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Şeffaf Plak Tedavisi isimli yazıyı inceleyebilirsiniz. 

  Telsiz Ortodontik Tedavi Fiyatları Konya

  Telsiz ortodontik tedavi, hastanın taleplerine ve ihtiyaçlarına göre hekim tarafından özel olarak planlanır. Böylece hastalar büyük bir başarı oranı ile arzu ettikleri düzgün, estetik diş görünümüne sahip olabilirler. Tedavinin şekli ve kapsamı kişiden kişiye değişiklik gösterebildiği için telsiz ortodonti tedavisi fiyatları da değişebilmektedir.

  Konya telsiz ortodonti tedavisi fiyatları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Sevtap Alp Aydoğdu gibi alanında uzman bir diş hekiminden randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?