Konya Lingual Diş Teli Tedavisi

  Lingual ortodonti tedavisi, dişlerdeki bozuklukları gidermek için kullanılan estetik ortodonti uygulamalarından biridir. Lingual ortodonti tedavisinde kullanılan apareyler hastanın dişlerinin arka yüzüne yapıştırılır. Böylece apareylerin dışarıdan görünmesi imkansız hale gelir. Bu sebeple lingual diş teli tedavisi, görünmez diş teli tedavisi olarak da isimlendirilmektedir. Konya lingual ortodonti tedavisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

  Lingual Diş Teli (Görünmez Diş Teli) Nedir?

  Lingual diş teli (içten tel), dişlerde meydana gelmiş olan çapraşıklıklıkların, boşlukların, düzensizliklerin dışarıdan görünmeyen görünmez diş telleri ile tedavi edilmesidir.  Bu tedavi dişlerin arka kısmına yerleştirilen braketler ve teller ile gerçekleştirilir. Yani dişlerde bulunan teller gülümsendiğinde veya konuşulduğunda belli olmazlar.

  Bazı hastalar dişlerinin görünümünden memnun olmasalar bile diş teli kullanmak istemedikleri için ortodonti tedavilerinden uzak durmaktadır. Bu tarz çekinceleri olan hastalar dişlerindeki düzensizlikleri lingual ortodonti tedavisi ile düzelttirebilirler.

  Görünmez Diş Teli Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Lingual diş teli tedavisi, 12 yaşından büyük olan ve talep eden her hastaya uygulanabilir. 12 yaşından küçük hastalarda diş düzeni, koruyucu ve önleyici diş hekimliği uygulamaları ile sağlanmaya çalışılır. Eğer beklenen sonuç alınmazsa 12 yaşından sonra lingual ortodonti tedavisi gibi ortodonti uygulamaları tercih edilebilir. Lingual tel tedavisi genelde diş tellerinin dışarıdan fark edilmesini istemeyen hastalara yapılır. Böylece tedavi süreci ile ilgili estetik temelli kaygıları olan hastalar gönül rahatlığı ile dişlerini tedavi ettirebilirler. 

  Lingual Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lingual ortodonti tedavisi ortodonti uzmanı tarafından hasta için özel olarak planlanır. Tedavi öncesinde detaylı bir diş, çene ve ağız muayenesi gerçekleşir. Bu muayenede doktor, hastanın dişlerini ve çene yapısını özenle analiz eder. Gerekli ölçümleri gerçekleştirir. Daha sonra ise hastanın ihtiyaçlarına ve taleplerine göre hastaya en uygun tedavi planını oluşturur. Böylece tedavinin başarı oranı en üst seviyeye taşınır.

  Ölçümler sonucu elde edilen veriler ışığında hastanın ağız ve diş yapısına uygun lingual braketler üretilir. Laboratuvar ortamında üretilen braketler hastanın dişlerinin arka tarafına yapıştırılır. Diş telleri de braketler yardımı ile dişlere planlanan şekilde gerdirilir. Böylece dişlere sürekli ve ayarlanmış bir kuvvet uygulanır. Bu kuvvet zaman içerisinde dişleri ideal konumlarına yönlendirir. Braketler dişlerin arka/iç tarafına yerleştirildiği için dışarıdan belli olmazlar. Hastalar tedavi süreci boyunca diş tellerinin görünmesini dert etmeksizin rahatça gülümseyebilirler.

  Konya görünmez diş teli hakkında daha detaylı bilgi bizi arayabilir, Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

  Lingual Ortodonti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lingual ortodonti tedavisinin en önemli avantajı, tedavi için kullanılan apareylerin dışarıdan belli olmamasıdır. Bazı hastalar, diş tellerinden utandıkları veya diş tellerinin kötü görünebileceğinden endişe ettikleri için ortodonti tedavisinden kaçınabilmektedir. Bu tarz endişeleri olan hastalar, lingual ortodonti tedavisi sayesinde güven içerisinde dişlerini tedavi ettirebilirler. Böylece hem tedavi boyunca endişe etmeksizin gülümseyebilir hem de tedavinin sonunda çok daha sağlıklı ve estetik dişlere sahip olabilirler.

  Konya Lingual Ortodonti Tedavisi Fiyatları

  Lingual Ortodonti Tedavisi (Görünmez Diş Teli) ortodonti uzmanı tarafından hastaya özel olarak planlanır. Hastaların estetik kaygıları, talepleri ve ihtiyaçları ön plandadır. Süreçler kişiye özel olarak yürütüldüğü için lingual ortodonti tedavisi fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir.

  Konya lingual ortodonti fiyatları için bizi arayabilir, Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?