Konya İnvisalign

  Dişler alt ve üst çenelere yerleşmiş olan, önemli görevlere sahip yapılardır. Bu yapılar sayesinde yemek yeme ve konuşma gibi aktiviteler zahmetsizce yapılabilir hale gelirler. Ancak dişlerin görevleri bunlarla sınırlı değildir. Dişler aynı zamanda en yaygın sosyal ifade biçimi olan gülümsemenin güzelliğini belirleyen yapılardır. Sağlıklı ve düzenli bir görünüme sahip olan dişler, kişilerin ışıltılı ve göz alıcı bir şekilde gülümseyebilmesine olanak sağlar.

  Dişlerde kalıtımsal veya sonradan kazanılan bazı problemler bulunabilir. Özellikle çocukluk çağında süt dişlerinin erken kaybedilmesi dişlerin düzenini bozabilir. Üst üste binen dişler, çarpık, çıkıntılı ve uyumsuz bir görüntüye sahip olabilirler. Bu durum dişlerin çiğneme, ısırma ve konuşma gibi eylemlerdeki işlevselliğini azaltabilir. Düzensiz ve estetik olmayan diş görünümüne yol açabilir. Tüm bunlara ek olarak, bahsettiğimiz şekil ve düzen bozukluklarına sahip olan dişlerin bakımı daha zordur. Ağız ve diş bakımının gerektiği gibi yapılmadığı durumlarda dişlerin kolayca çürüyebileceğini unutmamak gerekir. Bahsettiğimiz bu sorunların tamamı ortodonti uygulamaları ile ortadan kaldırılabilir. İnvisalign tedavisi de bu uygulamalardan biridir.

  Konya invisalign tedavisi hakkında detaylı bilgi için sitemizdeki telefon numarasından bize ulaşabilir, Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

  İnvisalign Tedavisi Nedir?

  İnvisalign tedavisi Konya, dişlerin kişiye özel üretilen şeffaf plaklar yardımıyla düzeltildiği bir ortodonti uygulamasıdır. Diğer ortodonti tedavilerine kıyasla oldukça konforludur. Dişe takılan plakların şeffaf bir yapıda olması ve dışarıdan fark edilmelerinin zor olması sebebiyle tercih edilirler. Diş tellerine kıyasla çok daha estetik bir görünüme sahiptirler. Bunlara ek olarak hastanın kendisi tarafından takıp çıkartılabildiği için yemek yerken hastalar daha rahat etmektedir.

  İnvisalign Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Konya invisalign tedavisine uygun olup olmadığınıza ancak bir ortodonti uzmanı tarafından karar verilebilir. Bunun sebebi her ortodontik problemin şeffaf plaklarla tedavi edilemeyecek olmasıdır. Hekimler, hastalarının ağız ve diş yapısını detaylı olarak incelerler. Daha sonra ise tedavi seçeneklerini hastaları ile paylaşırlar. Genelde hafif veya orta dereceli diş düzensizlikleri şeffaf plaklarla tedavi edilebilmektedir.

  İnvisalign Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  İnvisalign tedavisi yaş fark etmeksizin talep eden her hastaya yapılabilir. Ancak elbette tedaviye uygunluğunuz ortodonti uzmanı tarafından değerlendirilir.

  İnvisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

  İnvisalign tedavisi kişiye özel olarak planlanan birtakım süreçler içerir. Bu süreçlerin planlaması ortodontist tarafından yapılır. Tedaviye başlamadan önce fotoğraflar, ağız içi tarama ve ölçüler alınır. Clincheck adı verilen program sayesinde; henüz tedavi başlangıcındayken bile dişlerinizin tedavi sonucunda nasıl olacağını görmeniz mümkündür.

  İnvisalign tedavisinde, şeffaf plaklar kişiye özel üretilir. Dişlerin konumlarındaki değişikliğe göre ortalama 15 günde bir değiştirilir. Her plak dişleri,  kademeli olarak ideal pozisyonlarına doğru yönlendirir. Böylece hastalar zaman içerisinde düzenli, uyumlu ve göz alıcı dişlere kavuşurlar.

  İnvisalign Nasıl Takılır?

  Şeffaf plakları, ön dişlerden başlamak suretiyle parmaklarınızla uygulayacağınız hafif bir kuvvetle takabilirsiniz. Hangisini önce taktığınızın bir önemi yoktur. İsteğinize göre önce alt sonra üst veya önce üst sonra alt plak şeklinde takabilirsiniz. Şeffaf plaklarınızı takmadan önce diş bakımınızı yaptığınızdan emin olmalısınız.

  İnvisalign Nasıl Çıkarılır?

  Azı dişlerinizden başlayıp sırayla dişlerden çekerek şeffaf plaklarınızı çıkarabilirsiniz. Şeffaf plak hastanın kendisi tarafından kolayca çıkarılabilir. Böylece diş bakımı gerektiği gibi yapılabilir. Yine yemek yeme sırasında diş tellerine bağlı yaşanan olumsuzluklardan şeffaf plak tedavisi ile kaçınılabilir.

  İnvisalign Nasıl Temizlenir?

  Ellerinizi sabunlu suyla yıkadıktan sonra şeffaf plaklarınızı çıkarın. Plaklarınızı soğuk veya ılık su altında yıkayın. Az da olsa aşırı sıcak suyun plaklara zarar verme ihtimali vardır. Bu yüzden plaklarınızı sıcak su ile yıkamanız önerilmez. Eğer plakların üzerinde lekeler veya artıklar varsa bunları elinizle ovuşturarak çıkarın. Daha sonra ise isteğinize göre plaklarınızı diş fırçanız ile temizleyebilirsiniz.

  İnvisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  İnvisalign tedavisi planlama sonucunda oluşan şeffaf plak sayısına göre ortalama 4 ila 15 ay kadar sürebilmektedir. Bu süreyi belirleyen etmenler arasında; tedavi öncesinde dişlerin durumu, tedavi sırasında dişlerin istenilen konumlara dönme hızı gibi faktörler yer alır. İnvisalign tedavisinde şeffaf plaklar en az 20 ila 22 saat ağızda kalmalıdır. Böylece görevlerini daha düzgün ve hızlı bir şekilde yerine getirebilirler. Şeffaf plakların kullanımında yaşanan aksaklıklar ve ihmaller tedavi süresini uzatabilir. Bu yüzden hekiminizin önerdiği şekillerde ve sürelerde plaklarınızı kullanmanız tavsiye edilir.

  Konya İnvisalign Fiyatları 2023

  İnvisalign tedavisi ile çapraşık, düzensiz ve yamuk dişleri düzeltmek mümkündür. Bu tedavi kişiye özel olarak üretilen şeffaf plaklarla yapılır. Hastalar plakları istedikleri zaman çıkarıp geri takabilirler. Konya invisalign tedavisinde kullanılan şeffaf plaklar, diş tellerine kıyasla çok daha estetik bir görünüme sahiptir. Şeffaf plaklar kişiye özel üretildikleri için Konya invisalign fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. İnvisalign tedavisi hakkında merak ettikleriniz için sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

  Konya invisalign ücreti ve diğer ortodonti tedavileri hakkında bilgi için bizi arayabilir, Ortodonti Uzmanı Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?