Konya Diş Beyazlatma

  Ülkemizde çay ve kahve tüketimi oldukça fazladır. Bu gibi içecekler ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar dişlerin sararmasına yol açabilir. Dişlerin doğal beyaz renginin kaybolmasına sebep olabilirler. Dişler gülümsemenin güzelliğini ve estetik değerini belirleyen çok önemli yapılardır. Dişlerde meydana gelen sararma ve renk değişimleri kişilerin gülümsemelerini de etkiler. Dişlerinin sararması sebebi ile kişiler özgüven problemleri yaşayabilirler. Gülümsemekten çekinip dişlerini saklamaya çalışabilirler. Diş beyazlatma tedavisi bu gibi sıkıntıların giderilebilmesi, inci gibi beyaz dişlere ve göz alıcı bir gülümsemeye kavuşabilmeleri için yapılır.

  Konya diş beyazlatma tedavisi ve diğer estetik diş hekimliği uygulamaları için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

  Tıp dilinde bleaching olarak bilinen diş beyazlatma; dişlerin beyaz, temiz ve parlak bir görünüme kavuşması için yapılan işlemdir. Birçok kişi dişlerinde bulunan lekeler ve sararmalar sebebi ile gülümsemekten çekinmektedir. Bu durum kişilerin sosyal hayatlarını ve özgüvenlerini olumsuz etkileyebilir. Diş beyazlatma işlemi hem bu tarz olumsuzlukların engellenmesi hem de kişilerin estetik bir diş görünümüne sahip olması için yapılır.

  Dişler Neden Sararır?

  Diş sararmasına sebep olan faktörler arasında en sık rastlanılanları şunlardır:

  • Kahve, çay ve kola gibi meşrubatların aşırı tüketilmesi.
  • Antibiyotikler ve benzeri ilaçların düzenli kullanımı.
  • Sigara ve tütün ürünleri kullanımı gibi zararlı alışkanlıklar.
  • İlerleyen yaş.
  • Aksatılan ve gerektiği gibi yapılmayan diş bakımı.
  • Diş minesinin zarar görmesi.
  • Yanlış beslenme.

  Diş Sararması Nasıl Önlenir?

  Diş sararmasını önlemenin en iyi yolu ağız ve diş bakımını aksatmamaktır. Ağız ve diş bakımı; dişlerin sağlığı ve görünümü açısından çok önemlidir. Kişiler günde en az iki defa dişlerini özenle fırçalamalıdır. Bunlara ek olarak kahve, çay ve kola tüketimini azaltmak da dişlerin sararmasını önleyecektir. Sigara ve çiğneme gibi tütün ürünleri hem diş sağlığı hem de genel sağlık açısından oldukça zararlıdır. Sigara içerisinde yer alan kimyasallar dişlerin sararmasına, diş ve diş etlerinin zarar görmesine yol açabilir. Bu yüzden dişlerinin sararmamasını isteyen hastalara sigarayı bırakmaları önerilir.

  Tüm bunlara ek olarak bazı estetik diş hekimliği uygulamaları da dişlerin sararmasını ve kötü bir görünüme kavuşmasını önleyebilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Estetik Diş Hekimliği isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Kalıcı Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

  Evde diş beyazlatma yöntemleri, halk tarafından oldukça merak edilen uygulamalardır. Ancak bu uygulamalar çoğu zaman beklenilen etkiyi yaratmazlar. Hatta bazı durumlarda kimyasal kullanımına bağlı rahatsızlıklara yol açabilirler. Kalıcı diş beyazlatma işlemi ancak alanında uzman olan diş hekimleri tarafından gerçekleştirilebilir. Böylece hastalar hem beyaz ve göz alıcı dişlere kavuşabilir hem de kendi sağlıklarını tehlikeye atmamış olurlar.

  Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Diş beyazlatma işlemi doktor tarafından hastaya özel olarak belirlenen birtakım süreçler içerir. Bu süreçler, hastanın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenirler. Günümüzde diş beyazlatma işlemi birçok modern yöntem ile yapılabilmektedir. Bunlardan en sık kullanılanları lazerle diş beyazlatma ve UV ışını ile diş beyazlatma uygulamalarıdır.

  Lazerle diş beyazlatma işleminde hastanın dişlerine özel bir jel uygulanır. Bu jel sağlığa zararlı değildir. Bu işlemden sonra dişlere lazer uygulaması yapılır. Lazerin gücü doktor tarafından özel olarak ayarlanır ve kesinlikle hastaya zarar vermez. Fototermal lazer yerine UV lambaları da kullanılabilir. Bu lambalar dişler üzerindeki jelle etkileşime girerek dişleri beyazlatırlar. Böylece hastalar kolay, ağrısız ve konforlu bir işlemle göz alıcı dişlere kavuşabilirler.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Konya

  Dişler birçok sebepten sararabilir. Bu sebepler arasında sigara kullanımı, aşırı çay ve kahve tüketimi gibi faktörler yer alır. Sararan dişler kişilerin gülümseyişlerini etkileyebilir, kişilerde özgüven sorunlarına bile yol açabilir. Ancak günümüzde diş beyazlatma işlemi ile parlak ve bembeyaz dişlere kavuşmak mümkündür. Bu işlemler doktor tarafından kişiye özel olarak planlanır. Böylece hastalar arzu ettikleri diş görünümüne ve çekici bir gülümsemeye kavuşabilirler. Diş beyazlatma fiyatları uygulanan işlemin kapsamına göre değişiklik gösterebilir.

  Konya diş beyazlatma ücreti ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu gibi alanında uzman bir diş hekiminden randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?