Konya Estetik Diş Hekimliği

  Dişler, gülümsemelerimizin güzelliğini belirleyen yapılardandır. Dişlerde meydana gelen dizilim bozuklukları ve çapraşıklıklar gülümseyişimizi etkileyebilir. Bunlara ek olarak dişlerin güzelliğini etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörlerin tamamı estetik diş hekimliği ve ortodonti uygulamaları ile ideal hallerini alabilir. Böylece kişiler estetik açıdan kusursuz ve göz alıcı dişlere, dolayısıyla da çekici bir gülümsemeye sahip olabilirler.

  Estetik diş hekimliği uygulamaları diş hekimleri tarafından hastaların talepleri doğrultusunda planlanır. Böylece kişiler arzu ettikleri diş görünümüne sahip olabilirler. Konya estetik diş hekimliği hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

  Estetik Diş Hekimliği Nedir?

  Estetik diş hekimliği dişlerin gerek yapısal olarak gerekse de dizilim olarak güzel bir görüntüye sahip olmalarını sağlayan diş hekimliği dalıdır. İstisnasız herkes kusursuz bir gülümsemeye sahip olmak ister. Bu da ancak temiz, düzgün ve beyaz dişlerle mümkündür. Estetik diş hekimliği uygulamaları, dişlerdeki çürüklerin estetik dolgularla onarılması, kaybedilen dişler yerine yeni ve kusursuz dişler yapılması, dişlerin ideal renklerine kavuşabilmesi için yapılır. Böylece hastalar arzuladıkları o kusursuz gülümsemeye kavuşabilirler. 

  Konya Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

  Dişlerin güzelliğini belirleyen birçok faktör vardır. Bu faktörlerin tamamı diş hekimleri tarafından özenle gözden geçirilir. Hastaların dişleri ve çene yapıları detaylıca muayene edilir. Daha sonra ise hastanın taleplerine ve ihtiyaçlarına göre birtakım uygulamalar seçilir. Bu uygulamaların tamamı hastaların göz alıcı ve estetik açıdan zengin bir diş görünümüne kavuşabilmesi amacıyla yapılır. En sık tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamaları şunlardır:

  Konya Diş Beyazlatma

  Ülkemizde çay, kahve ve sigara oldukça fazla tüketilmektedir. Bunlar dişlerin sararmasına ve lekelenmesine yol açabilir. Diş beyazlatma işlemi, dişlerin ideal renklerine kavuşabilmeleri için yapılır. Özel jeller ve ışınlarla gerçekleştirilen bu tedavi sonrasında kişiler kusursuz derecede beyaz, parlak ve göz alıcı dişlere sahip olurlar. Bleaching ismiyle de bilinen bu işlem hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Diş Beyazlatma isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Zirkonyum Kron Kaplama

  Zirkonyum, diş ile uyumlu, ışık geçirgenliği çok yüksek olan bir yapıdır. Bu sebeple kron kaplama işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Metal kaplamaların aksine diş üzerinde belli olmazlar ve dişi çürüklere karşı korurlar. Zirkonyum kron kaplama sayesinde dişlerin çürümesi ve zarar görmesi önlenir. Kron kaplama uygulaması talep eden ancak estetik kaygıları olan hastalarda sıkça kullanılmaktadır.

  Beyaz Dolgu Uygulaması

  Dolgu uygulamaları, çürük tedavisinden sonra dişlerin bütünlüğünü sağlamak amacıyla yapılır. Ancak klasik dolgu malzemeleri metalik yapıdadırlar. Bu da dişle uyumlu olmayan bir görüntüye yol açabilir. Günümüzde beyaz dolu uygulaması ile hastalar, diş renkleri ile uyumlu, dışarıdan fark edilmeyen beyaz dolgulara sahip olabilirler. Böylece hem dişler tedavi edilmiş olur hem de diş görünümü estetik açıdan pekiştirilir.

  İmplant Uygulama

  Estetik protez uygulamaları, diş kayıplarında sıkça kullanılmaktadır. Böylece hastalar kaybettikleri dişler yerine işlevsel ve estetik açıdan güzel görünümlü dişler ekletebilirler.

  Porselen Lamine Uygulaması

  Lamineler dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan oldukça ince yapılardır. Porselenden üretilen bu yapılar neredeyse kusursuz derecede beyazdırlar. Dişlerin parlak ve beyaz bir görünüme kavuşması içi yapılırlar. Diş beyazlatma işleminin yetersiz kaldığı veya tercih edilmediği durumlarda porselen lamine işlemi uygulanır

  Empress Diş Kaplama Uygulaması

  Dişler zaman içerisinde ilaç kullanımına veya çay gibi içeceklerin tüketimine bağlı olarak sararabilir. Buna ek olarak dişlerde boşluklar, sürtünmeye bağlı aşınmalar veya doku kayıpları meydana gelebilir. Tüm bunlar halk arasında ‘’porselen diş’’ olarak ifade edilen empress diş kaplama uygulaması ile giderilebilmektedir. Empress diş kaplama uygulamasında, dişlerin üzeri diş yapısı ve rengi ile muhteşem derecede uyumlu seramik malzemesi kullanılır. Empress diş kaplama genelde ön dişlere uygulanır. Dişlerin korunmasına ve kusursuz bir beyazlığa sahip olmalarına olanak sağlar.

  Estetik Diş Fiyatları Konya

  Estetik diş hekimliği uygulamaları, ortodonti tedavileri ile birlikte yürütüldüğünde; kusursuz bir diş düzeni ve estetik açıdan göz alıcı bir diş görünümü ortaya koyarlar. Böylece kişiler gülüşlerini adeta bir mücevher gibi sergileyebilirler. Konya estetik diş hekimi, hastaların çekici ve sağlıklı bir diş görünümüne sahip olabilmesi için özel tedavi uygulamaları planlar. Bu tedaviler kişiye özel oldukları için fiyatları da değişiklik gösterebilir.

  Konya estetik diş hekimi ücreti ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?