Konya Seramik Diş Teli Tedavisi

  Ortodonti tedavileri, dişlerin çene üzerindeki dizilimini düzeltmek, estetik bir diş görünümü sağlamak için gerçekleştirilir. Böylece hastalar çapraşık ve yamuk görünümlü dişlerden kurtulabilir, hep arzu ettikleri o güzel gülümsemeye kavuşabilirler. Seramik diş teli tedavisi de diş düzenini sağlamak için kullanılan ortodonti uygulamalarından biridir.

  Konya seramik diş teli tedavisi ve seramik braketler hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

  Seramik Diş Teli Tedavisi Nedir?

  Seramik diş teli tedavisi, dişlerdeki çapraşıklığın seramik yapıdan üretilmiş şeffaf veya diş renginde olan braketler ile düzeltilmesidir. Bazı hastalar diş tellerinin görünümü sebebi ile diş teli tedavisi olmak istememektedir. Bu hastaların en büyük çekincesi diş tellerinin metalik görüntüsüdür. Günümüzde teknolojik gelişimler sayesinde diş tellerinin seramik ve porselen gibi malzemelerden üretilmesi mümkündür. Bu malzemelerden üretilen diş telleri diş renginde veya şeffaf yapıda olabilirler. Böylece dişler ile uyumlu, hoş bir görüntü oluştururlar. Diş tellerinin görüntüsü sebebiyle tel tedavisi olmak istemeyen hastalar, seramik diş teli uygulaması sayesinde arzuladıkları diş görünümüne sahip olabilirler. 

  Seramik Diş Teli Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Seramik diş teli tedavisi; çocuk, genç ve erişkinlerden oluşan her yaşta hasta grubuna yapılabilir. Seramik diş telini genelde, metal braketlerin görüntüsünden rahatsız olan hastalar tercih eder.

  Seramik Diş Teli Tedavisi Avantajları Nedir?

  Seramik diş teli tedavisinin en büyük avantajı; tellerin ve braketlerin diş renginde ya da şeffaf yapıda olmalarıdır. Böylece diş üzerinde kibar, sade bir görünüm oluştururlar. Metalik yapıda olan diş tellerini kullanmak istemeyen hastalar, gönül rahatlığı ile seramik diş teli taktırabilirler. 

  Seramik Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Seramik diş teli tedavisi, her ortodonti tedavisi gibi hastaya özel olarak planlanır. Böylece hastanın diş diziliminde bulunan problemler isabetli ve başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

  Tedavi planlama süreci detaylı bir diş muayenesi ile başlar. Bu muayene sırasında hastanın ağız, çene ve diş yapısı özenle incelenir. Çene ve dişler üzerine çeşitli ölçümler gerçekleştirilir. Daha sonra ise bu ölçümler ışığında hastaya en uygun diş telleri üretilir. Laboratuvar ortamında üretilen diş telleri ve braketler hastanın dişlerine yerleştirilir. Braketler yardımı ile dişlere sürekli ancak ayarlı bir kuvvet uygulayan bu teller, dişlerin olmaları gerektiği konuma yönelmelerini sağlar. Böylece halk arasında ‘’inci gibi’’ şeklinde ifade edilen diş görünümüne kavuşulabilir.

  Seramik Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Diş teli tedavileri ortalama 1,5 yıl sürmektedir. Bu süre hastanın diş düzeninde bulunan problemin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Yine eğer hastanın çene yapısında da problem bulunuyorsa tedavi süreci ve tedavi süresi değişebilir. Diş teli tedavisinden sonra genelde 6 ay kadar pekiştirici bir aparat kullanılır. Bu aparat dişlerin, eski yani hatalı konumlarına dönmelerini önler.

  Doktorunuz muayeneden sonra ortalama tedavi süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Seramik Diş Teli Tedavisi Konya Fiyatları

  Seramik diş teli tedavisi tamamen kişiye özel planlanan süreçler içerir. Bu süreçler dahilinde diş tellerinin boyutu ve yapısı değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile seramik diş teli tedavisi fiyatları da kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

  Konya seramik diş teli tedavisi ve diğer ortodonti uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?