Konya Gülüş Tasarımı

  Sosyal etkileşimler sırasında mimikler ve yüz ifadeleri çok önemlidir. Çoğu zaman insanlar karşılarındaki kişilere samimiyetlerini ve niyetlerini yüz ifadeleri ile gösterirler. Bu ifadeler arasında en önemlisi şüphesiz ki gülümsemedir. Gülümseme sosyal ilişkiler açısından o kadar önemlidir ki başarılı aktörler, aktrisler ve siyasetçiler ayna karşısında saatlerce kusursuz bir gülümseme yaratabilmek için çabalarlar. Tüm bu saydığımız sebeplerden insanlar güzel bir gülümsemeye sahip olmak isterler. Ancak bazı kişilerin dişlerinde ve diş düzenlerinde bulunan sıkıntılar, gülüşlerine zarar verebilmektedir. Gülüş tasarımı bu rahatsızlıkları olan ancak göz alıcı bir gülümsemeye kavuşmak isteyen kişilere uygulanır. Gülüş tasarımına dahil olan tüm süreçler, hastaya kusursuz bir gülüş tasarlayabilmek için hekim tarafından özel olarak planlanır.

  Konya gülüş tasarımı uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

  Gülüş Tasarımı Nedir?

  Gülüş tasarımı, hastaların dişlerinde bulunan ve gülüşlerinin estetik değerini azaltan durumların düzeltilmesi, hastaya göz alıcı bir gülüş kazandırılmasıdır. Her yaştan insanın yüzüne en yakışan ifade şüphesiz ki gülümsemedir. Her gülümseme güzeldir ancak elbette bazı gülümsemeler daha güzeldir. Bu güzelliği de çene üzerine iyi bir şekilde dizilmiş, sağlıklı, ışıltılı dişler belirler. Dişlerde meydana gelen şekil bozuklukları, çürükler, kırıklar ve lekeler gülümsemenin estetik değerini azaltabilir. Bu durum ileri boyutlara ulaştığı bazı kişiler gülüşlerini saklama ihtiyacı bile duymaktadır. Günümüzde gülüş tasarımı gibi uygulamalar sayesinde herkes çekici ve ışıltılı bir gülümsemeye sahip olabilir.

  Gülüş Tasarımı İle Neler Yapılabilir?

  Gülüş tasarımı ile dişlerde bulunan tüm kusurlar düzeltilebilmektedir. Eksik dişler yerine protez ve aslından ayırt edilemez derecede güzel dişler yerleştirilebilir. Dişlerde bulunan kırıklar, madde kayıpları çeşitli dolgu işlemleri ile giderilebilir. Bu dolgular, normal dolgulardan farklı olarak diş renginde olurlar ve estetik açıdan özel olarak tasarlanırlar. Gülüş tasarımı ile dişlerin çene üzerindeki dizilimleri ve çene ile ilgili problemler tedavi edilebilir. Ortodonti uygulamaları sayesinde yapılan bu işlemle hastalar çapraşık dişlerini tedavi ettirebilirler. Diş mücevherleri, zirkonyum ve porselen kaplama gibi işlemlerle dişlerin ışıltısı pekiştirilebilir, dişler çürüklere veya sararmalara karşı koruma altına alınabilir. Yine sararan veya lekelenen dişler de diş beyazlatma işlemi ile porselen gibi bembeyaz hale getirilebilir. Tüm bu işlemler kişinin ihtiyaç duyduğu ve talep ettiği ölçülerde yapılırlar. Sonucunda ise çekici, samimi ve kusursuz bir gülüş elde edilir.

  Gülüşün Estetik Değerini Belirleyen Faktörler Nelerdir?

  Gülümsemek insanların en sık kullandığı ifadelerden biridir. Gün içerisinde hiç fark etmeden bile kendimizi gülümserken bulabiliriz. Peki ayna karşısına geçip gülüşümüzü değerlendirmeye kalksaydık ne ile karşılaşırdık? Gülüşümüzün güzelliğine hangi ölçütler üzerinden karar verebilirdik? Bu sorulara belki de yüzlerce farklı cevap vermek mümkündür. Ancak bunların hepsi insanların kendi öznel görüşleri olurdu. Bu yüzden gülümsemenin güzelliğini gerçekten de belirlediği bilinen diş faktörüne değinelim. Dişler, gülümsememiz sırasında görünür hale gelirler. Dişlerin düzenli bir yapıya sahip olmaları; sağlıklı, parlak ve beyaz olmaları çok önemlidir. Buna ek olarak diş etleri de gülümseme sırasında görünür haldedir. Bu yüzden diş etlerine de aynı önemi göstermek gerekir.

  Gülüş Tasarımı Sırasında Uygulanan İşlemler Nelerdir?

  Gülüş tasarımı sürecinde yapılan işlemler kişinin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre özel olarak seçilirler. Bu işlemler arasında en sık tercih edilenleri şunlardır:

  • Ortodonti tedavileri
  • Estetik diş dolguları
  • Diş eti estetiği
  • Diş beyazlatma işlemi
  • Laminate uygulamaları
  • Beyaz dolgu uygulamaları
  • Zirkonyum ve porselen kron uygulamaları.
  • Dijital diş ve gülüş planlaması.
  • İmplant uygulamaları.

  Bunlara ek olarak farklı diş ve estetik diş hekimliği uygulamaları da sürece eşlik edebilir.

  Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Gülüş tasarımı detaylı bir muayenenin ardından hastanın yaşına, cinsiyetine ve diş yapısına özel olarak planlanır. Bu muayene sırasında hastanın gülümsemesi değerlendirilir. Dişler ve çene üzerinde çeşitli ölçümler gerçekleştirilir. Gülüş tasarımında hastanın belirli açılardan fotoğrafı çekilir ve gülümsemenin dijital planlanması yapılır. Böylece kişinin talepleri bilgisayar ortamında gözlenebilir. Gülüş tasarımı ile dişlerde bulunan ve dişlerin görünümünü ilgilendiren her türlü estetik sorun giderilir. Talep eden hastalara diş eti estetiği de uygulanabilir. Tüm bu süreçler diş hekiminin özverili ve özenli çalışmaları ile hastaya özel olarak hazırlanır. Böylece kişiler kusursuz bir diş dizilimine; beyaz, parlak ve göz alıcı bir diş görünümüne kavuşurlar. Bu da doğrudan gülüşün daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlar.

  Gülüş Tasarımı Fiyatları Konya

  Gülümsemek diğer tüm yüz ifadelerinden daha önemlidir. Sosyal etkileşimler sırasında gülümsemenin güzel olması kişiler üzerinde oldukça olumlu bir izlenim bırakır. Bu yüzden sayıları her gün artan binlerce insan gülüş tasarımı uygulamalarını tercih etmektedir. Bu uygulamalar kişiye özel olarak planlanırlar, yani gülüş tasarımı ücreti kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Konya gülüş tasarımı fiyatları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu gibi alanında uzman bir diş hekiminden randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?