Blog geri dön
Konya Ortodonti Tedavisi Fiyatları

Konya Ortodonti Tedavisi Fiyatları

Ortodonti tedavisi, dişlerde meydana gelen şekil bozukluklarının, düzensizliklerin ve çarpıklıkların düzeltilmesi için tercih edilen bir diş hekimliği tedavisidir. Ortodonti tedavisinde alt veya üst çenenin önde veya geride olması durumu da özel olarak değerlendirilmektedir. Konya ortodonti tedavisi; kişinin yaşına, dişlerin düzenine, çenenin pozisyonuna ve daha birçok ölçüte göre kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden ortodonti tedavisi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Gelin birlikte ortodonti tedavisi ücretlerini etkileyen faktörleri birlikte inceleyelim. Böylece ortodonti tedavisi ile nelerin mümkün olabileceğini öğrenebilir hem de fiyatların hangi faktörlere göre değişiklik gösterdiği hakkında fikir edinebilirsiniz.

Dişler özellikle erken yaşlarda sürekli gelişim ve değişim aşamasında olan önemli yapılardır. Süt dişlerinin düşmesi ve sürekli dişlerin sürülmesi ile birlikte zorlu bir süreç başlar. Bu süreçte çene yapısı şekillenir, dişlerin yapıları ve düzenleri belirginleşir. Böylece ömür boyu bizlerle olacak olan sürekli dişler, ağızlarımızdaki yerlerini alırlar.

Sürekli dişlerin sürülmesi sırasında birtakım sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar kalıtımsal veya gelişimsel sebeplerle oluşabilmektedir. Sürekli dişler, çene yapısına uygun olmayacak şekilde çıkmış olabilirler, çene çok dar, çok geniş; önde veya geride olabilir. Dişler birbirleri ile uyumsuz, çarpık bir görüntüye sahip olabilirler. Tüm bu faktörler ağız sağlığını etkiledikleri gibi kişinin sosyal yaşamında da sorunlara yol açabilirler. Özellikle erken yaşlarda maalesef akran zorbalığı gibi psikolojiyi derinden etkileyen olumsuzluklara sebep olabilirler. Ortodonti tedavisi tam olarak bu bahsettiğimiz sorunları ortadan kaldırabilmek, kişilere bir ömür boyu taşıyabilecekleri göz alıcı bir gülümseme kazandırabilmek için uygulanır.

Ortodonti tedavisi, diş düzeninde ve çenede yer alan problemlere göre kişiye özel olarak planlanır. Bu planlama sürecine hasta talepleri de eşlik eder. Mesela tedavinin hangi şekilde gerçekleşeceği çoğu zaman hasta talebi doğrultusunda belirlenir. Yetişkin hastalarda, diş düzenini sağlayabilmek için cerrahi operasyonlara başvurulabilir. Ergenliğini tamamlamamış olan hastalarda ise diş teli ve şeffaf plaklar gibi özel uygulamalar tercih edilebilir. Tabii ne cerrahi uygulamalar ne de diş teli ve şeffaf plak uygulamaları tek düze operasyonlardır. Bunlar, kişiye özel ölçümler içeren birçok süreç barındırırlar. Her bireyin dişlerinde ve çene yapısında bulunan problemler özeldir. Dolayısıyla özel planlamalar ve tedaviler gerektirirler. Tüm bu saydığımız sebeplerden Konya ortodonti tedavisi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Sitemizde yer alan telefon numarasından bize ulaşarak Konya tel tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yine bizi arayarak tel tedavisi uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?