Blog geri dön
Kimler Ortodontik Tedaviye İhtiyaç Duyar

Kimler Ortodontik Tedaviye İhtiyaç Duyar?

Çenede yer darlığı gibi çeşitli sebeplerden diş düzeni bozuk, dişleri birbirinin üzerine binen, dişlerinde yamukluk ve çarpıklık bulunan hastalar ortodontik tedaviye ihtiyaç duyabilirler. Konya ortodonti tedavisi, çeşitli uygulamalarla çenenin pozisyonunu ve genişliğini düzeltir, dişlerin sağlıklı ve düzenli bir görünüme sahip olmasını sağlar. Böylece hastalar hem düzensiz dişler sebebiyle oluşabilecek diş hastalıklarından kurtulur hem de göz alıcı bir gülümsemeye sahip olurlar.

Yamuk Diş Düzeltme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yamuk diş düzeltme tedavisi, çeşitli ortodonti uygulamaları ile yapılır. Ortodonti uygulamaları, hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına yönelik olarak kişiye özel planlanır. Böylece hastaların rahatsızlıkları daha isabetli ve başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Yamuk diş düzeltme tedavisinde; şeffaf plaklar, diş telleri ve daha birçok uygulama kullanılabilmektedir.

Çarpık Diş Tedavisi İçin Kullanılan Uygulamalar Nelerdir?

Çarpık diş tedavisi, diş hekimliğinin bir dalı olan ortodonti tedavileri ile yapılır. Bu tedaviler sırasında çeşitli apareylerle çenede dişler için yer açılabilir, dişler olmaları gereken konumlara doğru yönlendirilebilir. Böylece zaman içerisinde daha uyumlu, estetik ve düzenli bir görünüme sahip olurlar. Çarpık diş tedavisinde kullanılan uygulamalara örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Şeffaf plak tedavisi (İnvisalign tedavisi)
  • Diş teli tedavisi (Braket uygulamaları)
  • Sabit yer tutucu uygulamaları
  • Hareketli yer tutucu uygulamaları
  • Çene genişletme uygulamaları
  • Çene pozisyonunu düzeltmeye yönelik uygulamalar
  • Hareketli pekiştiriciler

Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi edinmek için sitemizde bulunan diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Konya Çarpık Diş Düzeltme Fiyatları

Ortodonti uygulamaları günümüzde çok daha çeşitli ve konforlu hale gelmiştir. Bu uygulamalar sayesinde hastalar göz alıcı gülümsemelere ve sağlıklı dişlere kavuşabilirler. Üstelik bazı ortodonti uygulamaları, tedavi sırasında bile eski türevlerine kıyasla çok daha estetik bir görünüm vaat etmektedir. Şeffaf plak tedavisi gibi uygulamalar sayesinde, dışarıdan belli olması çok zor olan plaklarla diş düzeni sağlanabilir. Bu uygulamalar kişiye özel olarak planlanırlar. Dolayısıyla fiyatları da kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Konya çarpık diş düzeltme fiyatları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu gibi alanında uzman bir diş hekiminden randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?