Blog geri dön
Invisalign Fiyatı Ne Kadar

İnvisalign Fiyatı Ne Kadar?

İnvisalign tedavisi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Halk arasında şeffaf plak tedavisi olarak bilinen invisalign tedavisinde, dişlerin istenilen konuma yönlendirilebilmesi için özel plaklar kullanılır. Bu plaklar dişler üzerine sürekli ve ayarlanmış bir kuvvet uygularlar. Bu kuvvet zaman içerisinde dişleri ideal konumlarına doğru çeker veya iter. Böylece dişlerde meydana gelmiş olan çarpıklıklar düzeltilir, diş düzeni sağlanır ve ağız sağlığı ile ilgili problemler giderilmiş olur. 

İnvisalign Tedavisi Fiyatları Neye Göre Değişir?

İnvisalign tedavisi ücretinin kişiden kişiye değiştiğinden bahsetmiştik. Şimdi ise fiyatlardaki bu değişikliklerin hangi faktörlere bağlı gerçekleştiğinden bahsedelim. İnvisalign tedavisi her zaman tek başına uygulanan bir ortodonti tedavisi değildir. Genelde bu tedaviye ek olarak diş çekimleri, çıkmayan dişi sürmeye yönelik uygulamalar, çene yapısı ve pozisyonunu düzeltmeye yönelik uygulamalar gerçekleşir. İnvisalign tedavisine eşlik eden bu uygulamalar ile diş düzeni en başarılı ve ideal şekilde sağlanmış olur. Bu uygulamalar ile birlikte invisalign tedavisi ücreti de değişiklik gösterebilir.

Fiyatlardaki değişime sebep olan bir diğer faktör ise tedavinin tamamen kişiye özel olarak planlanmasıdır. Bu tedavi sırasında hastanın ağız yapısı detaylıca incelenir, çene ve diş ölçümleri gerçekleştirilir. Bu ölçümler ışığında ağıza ve düzeltilmesi gereken probleme göre en uygun plaklar modellenir. Sonrasında ise plaklar üretilir ve hastaya verilir. Üretilen plak sayısı hastanın problemine göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla Konya invisalign tedavisi fiyatları da her hasta için farklı olabilmektedir.

Konya İnvisalign Tedavisi Ücreti Nedir?

İnvisalign tedavisi, tıp biliminin ve teknolojik gelişmelerin mümkün kıldığı, kıyasla modern bir ortodonti uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde hastalar, düzenli ve sıralı dişlere sahip olabilirler. Hem de bunu, istedikleri zaman çıkarıp istedikleri zaman geri takabilecekleri plaklarla yaparlar. İnvisalign tedavisini diş teli tedavisinden ayıran belki de en önemli faktör budur. Diş tellerinin aksine, invisalign tedavisinde kullanılan plaklar hastanın kendisi tarafından çıkarılabilmektedir. Yemekten veya diş bakımından önce çıkarılabilen plaklar yine hastanın kendisi tarafından yerine takılabilmektedir. Bu plakları diş telinden ayıran bir diğer faktör ise şeffaf olmaları ve başkaları tarafından neredeyse hiç fark edilmemeleridir. Konya invisalign fiyatı, tedaviye eşlik eden süreçlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

İnvisalign tedavisi ücreti hakkında detaylı bilgi için hemen bizi arayabilir, dilediğiniz takdirde Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Sevtap Alp Aydoğdu’dan randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?